  • UKL1H2R2MDDANA
UKL1H2R2MDDANA
advertisement
Manufacturer No:
UKL1H2R2MDDANA
HK JDW NO:
555-UKL1H2R2MDDANA
Description:
UKL 2.2μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 23mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UKL1H2R2MDDANA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.00022mA
  • Ripple Current
    23mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    46mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.08 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm