  • UHW1J681MHD6TN
UHW1J681MHD6TN
advertisement
Manufacturer No:
UHW1J681MHD6TN
HK JDW NO:
555-UHW1J681MHD6TN
Datasheet:
UHW1J681MHD6TN
Description:
UHW 680μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.428A 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 268
Step5Bar-code shipping tag
UHW1J681MHD6TN
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    UHW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.428A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    50mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.428A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.38A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm