  • UHW1J181MPD1TD
UHW1J181MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UHW1J181MPD1TD
HK JDW NO:
555-UHW1J181MPD1TD
Datasheet:
UHW1J181MPD1TD
Description:
UHW 180μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 392
Step5Bar-code shipping tag
UHW1J181MPD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    UHW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    180μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    115mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    572mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.2A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm