  • UHD1V221MPD6TD
UHD1V221MPD6TD
advertisement
Manufacturer No:
UHD1V221MPD6TD
HK JDW NO:
555-UHD1V221MPD6TD
Description:
UHD 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.03A 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 3.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1697
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UHD1V221MPD6TD
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.077mA
  • Ripple Current
    1.03A
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Impedance
    53mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    721mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.03A @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm