  • UFG1K221MHM1TO
UFG1K221MHM1TO
advertisement
Manufacturer No:
UFG1K221MHM1TO
HK JDW NO:
555-UFG1K221MHM1TO
Description:
UFG 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 490mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4038
Step5Bar-code shipping tag
UFG1K221MHM1TO
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    Audio
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    490mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    490mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    735mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm