  • UCY2D121MHD1TN
UCY2D121MHD1TN
advertisement
Manufacturer No:
UCY2D121MHD1TN
HK JDW NO:
555-UCY2D121MHD1TN
Description:
UCY 120μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 775mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 217
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UCY2D121MHD1TN
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    775mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    775mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.55A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm