  • UBW1H4R7MPD1TA
UBW1H4R7MPD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UBW1H4R7MPD1TA
HK JDW NO:
555-UBW1H4R7MPD1TA
Description:
UBW 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 42.5mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~135°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UBW1H4R7MPD1TA
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 135°C
  • Ripple Current
    42.5mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Impedance
    1.15Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    42.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    85mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    11.5mm