  • UBT1K330MPD1TD
UBT1K330MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UBT1K330MPD1TD
HK JDW NO:
555-UBT1K330MPD1TD
Description:
UBT 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 480mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 271
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UBT1K330MPD1TD
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0792mA
  • Ripple Current
    480mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Impedance
    800mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    240mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    480mA @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    12.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Automotive
  • Voltage - Rated
    80V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm