  • TVX1V331MCD1LT
TVX1V331MCD1LT
advertisement
Manufacturer No:
TVX1V331MCD1LT
HK JDW NO:
555-TVX1V331MCD1LT
Datasheet:
TVX1V331MCD1LT
Description:
TVX 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.394Diax0.827L 10.00mmx21.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX1V331MCD1LT
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.394Diax0.827L 10.00mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    460mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    690mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    21mm