  • TM3D107M010LBA
TM3D107M010LBA
advertisement
Manufacturer No:
TM3D107M010LBA
HK JDW NO:
874-TM3D107M010LBA
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TM3D107M010LBA
Description:
100μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm Bulk 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TM3D107M010LBA
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm