  • SMI-1027-TW-12V-R
SMI-1027-TW-12V-R
advertisement
Manufacturer No:
SMI-1027-TW-12V-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-SMI-1027-TW-12V-R
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO MAGNETIC IND 7-15V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMI-1027-TW-12V-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMI
  • Size / Dimension
    0.378Lx0.378W 9.60mmx9.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Technology
    Magnetic
  • Frequency
    2.7kHz
  • Operating Supply Current
    30mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    30mA
  • Voltage Range
    7V~15V
  • Sensing Method
    Magnetic
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm