  • AI-4228-P-C120-R
AI-4228-P-C120-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4228-P-C120-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AI-4228-P-C120-R
Package:
Datasheet:
AI-4228-P-C120-R
Description:
AUDIO PIEZO IND 30-120V PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AI-4228-P-C120-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    AI
  • Size / Dimension
    1.673Dia 42.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256 (6.50mm)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    110V
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    20mA
  • Frequency
    2.8kHz
  • Voltage - Rated AC
    110V
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Supply Current
    20mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    20mA
  • Input Type
    AC, DC
  • Current - Supply
    20mA
  • Voltage Range
    30V~120V
  • Self Resonant Frequency
    2.8kHz
  • Input Current
    18mA
  • Max Supply Voltage (DC)
    120V
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Min Supply Voltage (DC)
    30V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    92dB @ 110V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Nominal Supply Voltage (AC)
    110V
  • Diameter
    42.5mm
  • Height
    32.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm
  • Length
    42.5mm
  • Width
    42.5mm