  • AI-4219-P-C28-R
AI-4219-P-C28-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4219-P-C28-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AI-4219-P-C28-R
Package:
Datasheet:
AI-4219-P-C28-R
Description:
AUDIO PIEZO IND 6-28V PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AI-4219-P-C28-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    AI
  • Size / Dimension
    1.673Dia 42.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256 (6.50mm)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    12V
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    8mA
  • Frequency
    1.9kHz
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Supply Current
    8mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    8mA
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    8mA
  • Voltage Range
    6V~28V
  • Self Resonant Frequency
    1.9kHz
  • Input Current
    8mA
  • Max Supply Voltage (DC)
    28V
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Min Supply Voltage (DC)
    6V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    81dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Nominal Supply Voltage (DC)
    12V
  • Diameter
    42.5mm
  • Height
    32.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm
  • Length
    42.5mm
  • Width
    42.5mm