  • AI-4228-P-SP120-R
AI-4228-P-SP120-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4228-P-SP120-R
HK JDW NO:
622-AI-4228-P-SP120-R
Package:
Datasheet:
AI-4228-P-SP120-R
Description:
AUDIO PIEZO IND 30-120V PNL MNT
Step5Bar-code shipping tag
AI-4228-P-SP120-R
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    1.673Dia 42.50mm
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256 (6.50mm)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    110V
  • Current Rating
    20mA
  • Frequency
    2.8kHz
  • Voltage - Rated AC
    110V
  • Operating Supply Current
    20mA
  • Operating Mode
    Pulse, Slow
  • Max Supply Current
    20mA
  • Input Type
    AC, DC
  • Current - Supply
    20mA
  • Voltage Range
    30V~120V
  • Self Resonant Frequency
    2.8kHz
  • Input Current
    20mA
  • Max Supply Voltage (DC)
    120V
  • Min Supply Voltage (DC)
    30V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    92dB @ 110V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    1 PPS
  • Nominal Supply Voltage (AC)
    110V
  • Diameter
    42.5mm
  • Height
    32.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm
  • Length
    42.5mm
  • Width
    42.5mm