  • AT-1750-TFL-LW95-R
AT-1750-TFL-LW95-R
advertisement
Manufacturer No:
AT-1750-TFL-LW95-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AT-1750-TFL-LW95-R
Package:
Description:
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 1-30V
Step5Bar-code shipping tag
AT-1750-TFL-LW95-R
  • Mount
    Wire
  • Mounting Type
    Custom
  • Material
    ABS
  • Weight
    1g
  • Shape
    Round
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.650Dia 16.50mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Technology
    Piezo
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    9mA
  • Frequency
    5kHz
  • Lead Length
    95mm
  • Max Supply Voltage
    30V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Operating Supply Current
    9mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    9mA
  • Input Type
    Peak-Peak Signal
  • Current - Supply
    9mA
  • Voltage Range
    1V~30V
  • Self Resonant Frequency
    5kHz
  • Input Current
    9mA
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    80dB @ 10V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Transducer, Externally Driven
  • Diameter
    16.5mm
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    16.5mm