  • LNU2W392MTEG
LNU2W392MTEG
advertisement
Manufacturer No:
LNU2W392MTEG
HK JDW NO:
555-LNU2W392MTEG
Description:
LNU 3900μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
LNU2W392MTEG
  • Height Seated (Max)
    5.433 138.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    3900μF
  • Lead Spacing
    1.126 28.60mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    16.3A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    22.82A @ 10kHz