  • LNT1V334MSE
LNT1V334MSE
advertisement
Manufacturer No:
LNT1V334MSE
HK JDW NO:
555-LNT1V334MSE
Description:
LNT 330000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 21.3A 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar 31.8008mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
LNT1V334MSE
    21 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
    LNT
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    2
  • Termination
    Screw
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330000μF
  • Lead Pitch
    31.8008mm
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    5mA
  • Ripple Current
    21.3A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    1.0
  • Ripple Current @ Low Frequency
    21.3A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    24.495A @ 10kHz
  • Diameter
    90mm
  • Height Seated (Max)
    6.811 173.00mm
  • Length
    170mm