  • LGY2V101MELZ
LGY2V101MELZ
advertisement
Manufacturer No:
LGY2V101MELZ
HK JDW NO:
555-LGY2V101MELZ
Description:
100μF Capacitor 20% 690mA 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
LGY2V101MELZ
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    690mA
  • Current - Leakage
    560μA
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm
  • Length
    30mm