  • LGY2D331MELZ
LGY2D331MELZ
advertisement
Manufacturer No:
LGY2D331MELZ
HK JDW NO:
555-LGY2D331MELZ
Description:
330μF Capacitor 20% 1.2A 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
LGY2D331MELZ
    ALUMINUM (WET)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.2A
  • Current - Leakage
    770μA
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm
  • Length
    30mm