  • CY39200V388-125MGC
CY39200V388-125MGC
advertisement
Manufacturer No:
CY39200V388-125MGC
HK JDW NO:
217-CY39200V388-125MGC
Package:
388-BBGA
Datasheet:
Description:
1.5/3.32.5/3.3V 1.27mm PMIC Delta 39K? ISR? Series CY39200 2.5V 388-BBGA
Purchasing and Inquiry
CY39200V388-125MGC Overview
There are 3072 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.It is part of the 388-BBGA package.As you can see, this device has 294 I/O ports programmed into it.There are 388 terminations, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.This electrical part has a terminal position of BOTTOMand is connected to the ground.The power supply voltage is 2.5V.This part is in the family [0].Trayshould be used for packaging the chip.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].It is recommended to mount the chip by Surface Mount.The FPGA belongs to the Delta 39K? ISR? series.A chip with 388pins is programmed.It is also characterized by ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE.Its related parts can be found in the [0].288000gates are devices that serve as building blocks for digital circuits.A Surface Mountis mounted on this electronic component.Currently, it is powered by 1.5/3.32.5/3.3Vsources.In this case, the maximum supply voltage (Vsup) reaches 2.7V.There should be a higher supply voltage (Vsup) than 2.3V.
CY39200V388-125MGC Features
388-BBGA package
294 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
388 pin count
1.5/3.32.5/3.3V power supplies
CY39200V388-125MGC Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY39200V388-125MGC CPLDs applications.
  • Random logic replacement
  • Boolean function generators
  • Address decoders
  • DDC INTERFACE
  • TIMERS/COUNTERS
  • D/T registers and latches
  • Digital designs
  • ROM patching
  • Discrete logic functions
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
Step5Bar-code shipping tag
CY39200V388-125MGC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    388-BBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
  • Series
    Delta 39K™ ISR™
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    388
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY39200
  • Pin Count
    388
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B388
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Power Supplies
    1.5/3.32.5/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Programmable Type
    In-System Reprogrammable™ (ISR™) Flash
  • Number of I/O
    294
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Gates
    288000
  • Number of Macro Cells
  • JTAG BST
    YES
  • Voltage Supply - Internal
    2.5V 3.3V
  • Delay Time tpd(1) Max
    10ns
  • Height Seated (Max)
    2.46mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm