  • CY39200V208-181NTXC
CY39200V208-181NTXC
advertisement
Manufacturer No:
CY39200V208-181NTXC
HK JDW NO:
217-CY39200V208-181NTXC
Package:
208-BFQFP
Description:
0.5mm PMIC Delta 39K? ISR? Series CY39200 208 Pin 2.5V 208-BFQFP
Purchasing and Inquiry
CY39200V208-181NTXC Overview
The mobile phone network has 3072 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).In the 208-BFQFPpackage, you will find it.This device has 136 I/O ports programmed into it.The termination of a device is set to [0].There is a QUADterminal position on the electrical part in question.It is powered from a supply voltage of 2.5V.The chip should be packaged by Tray.The device operates at a temperature of 0°C~70°C TAin order to ensure its reliability.The chip should be mounted by Surface Mount.The Delta 39K? ISR?series comprises this type of FPGA.It is programmed with 208 pins.When using this device, ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGEcan also be found.The CY39200shows its related parts.For digital circuits, there are 288000gates. These devices serve as building blocks.In this case, Surface Mountis used to mount the electronic component.The 208pins are designed into the board.2.7Vis the maximum supply voltage (Vsup).A supply voltage (Vsup) of greater than 2.3V should be used.
CY39200V208-181NTXC Features
208-BFQFP package
136 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
208 pin count
208 pins
CY39200V208-181NTXC Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY39200V208-181NTXC CPLDs applications.
  • Random logic replacement
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • Power automation
  • LED Lighting systems
  • Preset swapping
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Parity generators
  • Discrete logic functions
  • POWER-SAVING MODES
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
Step5Bar-code shipping tag
CY39200V208-181NTXC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    208-BFQFP
  • Number of Pins
    208
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • Series
    Delta 39K™ ISR™
  • JESD-609 Code
    e3/e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    208
  • Terminal Finish
    MATTE TIN/NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE
  • HTS Code
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Base Part Number
    CY39200
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Programmable Type
    In-System Reprogrammable™ (ISR™) CMOS
  • Number of I/O
    136
  • Propagation Delay
    8.5 ns
  • Number of Gates
    288000
  • Number of Macro Cells
  • Voltage Supply - Internal
    2.5V 3.3V
  • Delay Time tpd(1) Max
    8.5ns
  • Height Seated (Max)
    3.77mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm