  • CY39200V208-125NTXC
CY39200V208-125NTXC
advertisement
Manufacturer No:
CY39200V208-125NTXC
HK JDW NO:
217-CY39200V208-125NTXC
Package:
208-BFQFP
Description:
0.5mm PMIC Delta 39K? ISR? Series CY39200 208 Pin 2.5V 208-BFQFP
Purchasing and Inquiry
CY39200V208-125NTXC Overview
The mobile phone network has 3072 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).There is a 208-BFQFP package containing it.There are 136 I/Os programmed in it.There are 208 terminations programmed into the device.This electrical part is wired with a terminal position of QUAD.A voltage of 2.5V is used as the power supply for this device.Trayshould be used for packaging the chip.To ensure reliability, the device operates at a temperature of [0].It is recommended to mount the chip by Surface Mount.As part of the Delta 39K? ISR?series, it is a type of FPGA.It is equipped with 208 pin count.When using this device, ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGEis also available.You can find its related parts in the [0].As a building block for digital circuits, there are 288000gates.It is mounted by Surface Mount.The device has a pinout of [0].Supply voltage (Vsup) reaches a maximum of 2.7V.Ensure that the supply voltage (Vsup) exceeds 2.3V.
CY39200V208-125NTXC Features
208-BFQFP package
136 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
208 pin count
208 pins
CY39200V208-125NTXC Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY39200V208-125NTXC CPLDs applications.
  • D/T registers and latches
  • TIMERS/COUNTERS
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Custom shift registers
  • Boolean function generators
  • Parity generators
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • Programmable power management
Step5Bar-code shipping tag
CY39200V208-125NTXC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pin Count
    208
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Programmable Type
    In-System Reprogrammable™ (ISR™) Flash
  • Number of I/O
    136
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Gates
    288000
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    3072
  • Voltage Supply - Internal
    2.5V 3.3V
  • Delay Time tpd(1) Max
    10ns
  • Height Seated (Max)
    3.77mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    208-BFQFP
  • Number of Pins
    208
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
  • Series
    Delta 39K™ ISR™
  • JESD-609 Code
    e3/e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    MATTE TIN/NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm