  • CY39100V388B-200MGXC
CY39100V388B-200MGXC
advertisement
Manufacturer No:
CY39100V388B-200MGXC
HK JDW NO:
217-CY39100V388B-200MGXC
Package:
388-BBGA
Description:
PMIC Delta 39K? ISR? Series CY39100 388 Pin 388-BBGA
Purchasing and Inquiry
CY39100V388B-200MGXC Overview
There are 1536 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.The item is enclosed in a 388-BBGA package.This device has 294 I/O ports programmed into it.Trayshould be used to package the chip.To ensure its reliability, the operating temperature is set to [0].It is recommended that the chip be mounted by Surface Mount.It belongs to the Delta 39K? ISR?series of FPGAs.The CY39100shows its related parts.As a building block for digital circuits, there are 144000gates.It is adopted to store data in [0].In this case, it is mounted by Surface Mount.The device has a pinout of [0].It operates at a maximum supply voltage of 3.6V volts.In order for it to operate, a supply voltage of 2.3Vis required.Operating temperatures should be higher than 0°C.Ideally, the operating temperature should be below 70°C.
CY39100V388B-200MGXC Features
388-BBGA package
294 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
388 pins
CY39100V388B-200MGXC Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY39100V388B-200MGXC CPLDs applications.
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Battery operated portable devices
  • I/O expansion
  • Power up sequencing
  • Dedicated input registers
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • TIMERS/COUNTERS
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Digital multiplexers
  • Multiple Clock Source Selection
Step5Bar-code shipping tag
CY39100V388B-200MGXC
  • Package / Case
    388-BBGA
  • Number of Pins
    388
  • Supplier Device Package
    388-BGA (30x30)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    2012
  • Series
    Delta 39K™ ISR™
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Base Part Number
    CY39100
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Number of I/O
    294
  • RAM Size
    30kB
  • Memory Type
    SRAM
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Number of Gates
    144000
  • Number of Macro Cells
  • Voltage Supply - Internal
    2.5V 3.3V