  • BD48K58G-TL
BD48K58G-TL
advertisement
Manufacturer No:
BD48K58G-TL
HK JDW NO:
687-BD48K58G-TL
Description:
3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 4765
Step5Bar-code shipping tag
BD48K58G-TL
    Select All
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Number of Terminations
    3
  • Additional Feature
    DETECTION VOLTAGE IS 5.8V
  • HTS Code
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.25mm