  • AWB-20R6-12
AWB-20R6-12
advertisement
Manufacturer No:
AWB-20R6-12
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AWB-20R6-12
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO MAGNETIC IND 8-16V BASE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AWB-20R6-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Base, Flush
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Weight
    861.825503g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AWB
  • Size / Dimension
    5.984Dia 152.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated
    12V
  • Technology
    Magnetic
  • Ingress Protection
    IP42
  • Operating Mode
    Gong
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    100mA
  • Voltage Range
    8V~16V
  • Port Location
    Top
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height Seated (Max)
    2.500 63.50mm