  • AVW-15SBW-CL-24
AVW-15SBW-CL-24
advertisement
Manufacturer No:
AVW-15SBW-CL-24
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AVW-15SBW-CL-24
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO PIEZO IND 18-28V BASE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AVW-15SBW-CL-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Weight
    300.278149g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AVW
  • Size / Dimension
    3.622Dia 92.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    24V
  • Technology
    Piezo
  • Ingress Protection
    IP54 - Dust Protected, Water Resistant
  • Frequency
    Multiple
  • Operating Mode
    Pin Selectable, Visual Indicator
  • Input Type
    DC
  • Voltage Range
    18V~28V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    88dB @ 24V, 100cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    Variable
  • Height Seated (Max)
    3.602 91.50mm