  • AT-3045-TF-LW110-R
AT-3045-TF-LW110-R
advertisement
Manufacturer No:
AT-3045-TF-LW110-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AT-3045-TF-LW110-R
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO PIEZO XDCR 1-50V CHASSIS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT-3045-TF-LW110-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Flange
  • Shape
    Round
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    AT
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Technology
    Piezo
  • Depth
    5.1mm
  • Frequency
    4.5kHz
  • Operating Supply Current
    11mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    11mA
  • Input Type
    Peak-Peak Signal
  • Current - Supply
    11mA
  • Voltage Range
    1V~50V
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    97dB @ 10V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Transducer, Externally Driven
  • Diameter
    30mm
  • Height
    5.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    44.5mm