  • ARV33A12Q
ARV33A12Q
advertisement
Manufacturer No:
ARV33A12Q
HK JDW NO:
590-ARV33A12Q
Datasheet:
ARV33A12Q
Purchasing and Inquiry
ARV33A12Q Overview
There is an optimized performance in this RF Switch because it utilizes the Bulk package.-55°C~85°C should be the operating temperature when RF Switch is operating.Known as a RF switching, this electronic RF switching is part of the ARV family.An RF switch ic with the General Purpose RF type.There is 12V voltage limit on the RF Switch.
ARV33A12Q Features
Bulk package
General Purpose RF Type
ARV33A12Q Applications
There are a lot of Panasonic Electric Works ARV33A12Q RF Switches applications.
  • Dual-band applications
  • Digital transceiver front end switch
  • Wireless communications
  • ISM
  • Smart metering
  • Cellular infrastructures
  • Cellular/PCS Base Stations
  • IF switching
  • Tablets
  • Smartphones
Step5Bar-code shipping tag
ARV33A12Q
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ARV33A12Q.
    Module, SMA Connectors
  • Supplier Device Package
    Module
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Supply
    12V
  • Frequency
    26.5GHz
  • Test Frequency
    26.5GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Throw Configuration
  • Coil Resistance
    205.7Ohm
  • Max Frequency
    26.5GHz
  • Frequency Range
    DC~26.5GHz
  • Insertion Loss
    0.8dB (max)
  • Coil Voltage (DC)
    12V
  • Isolation
    50dB (min)
  • Insertion Loss (dB)
    0.8 dB
  • RF Type
    General Purpose
  • Test Voltage
    500V