  • AP7370-12WW-7
AP7370-12WW-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7370-12WW-7
HK JDW NO:
233-AP7370-12WW-7
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AP7370-12WW-7
Description:
Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 16442
Step5Bar-code shipping tag
AP7370-12WW-7
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Current - Supply (Max)
    300μA
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V