  • S-1333A35-M5T1U3
S-1333A35-M5T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-1333A35-M5T1U3
HK JDW NO:
724-S-1333A35-M5T1U3
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1333A35-M5T1U3
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1333 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 106
Step5Bar-code shipping tag
S-1333A35-M5T1U3
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    5
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    3.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.535V
  • Output Voltage1-Min
    3.465V
  • Length
    2.9mm