  • AI-4429-P-C12-2-R
AI-4429-P-C12-2-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4429-P-C12-2-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AI-4429-P-C12-2-R
Quantity:
In Stock : 91
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AI-4429-P-C12-2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AI
  • Size / Dimension
    1.693Dia 43.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256 (6.50mm)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Technology
    Piezo
  • Frequency
    2.9kHz
  • Operating Supply Current
    30mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    30mA
  • Voltage Range
    1V~16V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    105dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height Seated (Max)
    1.331 33.80mm