  • AI-4228-S-C28-R
AI-4228-S-C28-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4228-S-C28-R
HK JDW NO:
622-AI-4228-S-C28-R
Description:
AUDIO PIEZO IND 4-28V PNL MNT
Step5Bar-code shipping tag
AI-4228-S-C28-R
    Select All
  • Mount
    Flush, Panel
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.654Dia 42.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder Tabs
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Frequency
    2.9kHz
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Supply Current
    10mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    10mA
  • Voltage Range
    4V~28V
  • Washable
    No
  • Sound Pressure Level (SPL)
    88dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height
    14.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm