  • AI-4228-P-SP250-R
AI-4228-P-SP250-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4228-P-SP250-R
HK JDW NO:
622-AI-4228-P-SP250-R
Package:
Datasheet:
AI-4228-P-SP250-R
Description:
AUDIO PIEZO IND 6-250V PNL MNT
Step5Bar-code shipping tag
AI-4228-P-SP250-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.673Dia 42.50mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256 (6.50mm)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    220V
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    18mA
  • Frequency
    2.8kHz
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Supply Current
    18mA
  • Operating Mode
    Pulse, Slow
  • Max Supply Current
    18mA
  • Input Type
    AC, DC
  • Current - Supply
    18mA
  • Voltage Range
    60V~250V
  • Self Resonant Frequency
    2.8kHz
  • Input Current
    18mA
  • Max Supply Voltage (DC)
    250V
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Min Supply Voltage (DC)
    60V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    94dB @ 220V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    1.2 PPS
  • Nominal Supply Voltage (DC)
    220V
  • Diameter
    42.5mm
  • Height
    42mm
  • Height Seated (Max)
    1.673 42.50mm
  • Length
    42.5mm
  • Width
    42.5mm