  • AI-4228-P-C28D-R
AI-4228-P-C28D-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4228-P-C28D-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AI-4228-P-C28D-R
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO PIEZO IND 6-28V PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AI-4228-P-C28D-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    AI
  • Size / Dimension
    1.673Dia 42.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256 (6.50mm)
  • Voltage - Rated
    12V
  • Technology
    Piezo
  • Frequency
    2.8kHz
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    10mA
  • Voltage Range
    6V~28V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    90dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm