  • AI-4228-P-C18-R
AI-4228-P-C18-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-4228-P-C18-R
HK JDW NO:
622-AI-4228-P-C18-R
Description:
AUDIO PIEZO IND 7-18V PNL MNT
Step5Bar-code shipping tag
AI-4228-P-C18-R
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.673Dia 42.50mm
  • Termination
    Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256 (6.50mm)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating
    16mA
  • Frequency
    2.9kHz
  • Operating Supply Current
    16mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    16mA
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    16mA
  • Voltage Range
    7V~18V
  • Self Resonant Frequency
    2.9kHz
  • Max Supply Voltage (DC)
    18V
  • Min Supply Voltage (DC)
    7V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    108dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Nominal Supply Voltage (DC)
    12V
  • Diameter
    42.5mm
  • Height
    32.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm
  • Length
    42.5mm
  • Width
    42.5mm