  • AI-3039-TWT-12V-R
AI-3039-TWT-12V-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-3039-TWT-12V-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AI-3039-TWT-12V-R
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO PIEZO INDICATOR 3-24V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AI-3039-TWT-12V-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2010
  • Series
    AI
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Technology
    Piezo
  • Current Rating
    15mA
  • Frequency
    3.9kHz
  • Operating Supply Current
    15mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    15mA
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    15mA
  • Voltage Range
    3V~24V
  • Max Supply Voltage (DC)
    24V
  • Washable
    Yes
  • Port Location
    Top
  • Min Supply Voltage (DC)
    3V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    100dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Nominal Supply Voltage (DC)
    12V
  • Diameter
    30mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.780 19.80mm
  • Length
    30mm
  • Width
    30mm