  • AI-2429-TWT-12V-2-R
AI-2429-TWT-12V-2-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-2429-TWT-12V-2-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AI-2429-TWT-12V-2-R
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO MAGNETIC IND 3-20V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AI-2429-TWT-12V-2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Series
    AI
  • Size / Dimension
    0.937Dia 23.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    12V
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Technology
    Magnetic
  • Current Rating
    8mA
  • Frequency
    2.9kHz
  • Operating Supply Current
    8mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    8mA
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    8mA
  • Voltage Range
    3V~20V
  • Self Resonant Frequency
    2.9kHz
  • Input Current
    8mA
  • Max Supply Voltage (DC)
    20V
  • Washable
    Yes
  • Port Location
    Top
  • Min Supply Voltage (DC)
    3V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    100dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Nominal Supply Voltage (DC)
    12V
  • Diameter
    23.8mm
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    23.8mm
  • Width
    23.8mm