  • AI-2304-TT-24V-2-R
AI-2304-TT-24V-2-R
advertisement
Manufacturer No:
AI-2304-TT-24V-2-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AI-2304-TT-24V-2-R
Package:
Datasheet:
Description:
AUDIO MAGNETIC IND 15-27V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AI-2304-TT-24V-2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -20°C~65°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2010
  • Series
    AI
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.669W 23.00mmx17.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    24V
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Technology
    Magnetic
  • Current Rating
    30mA
  • Frequency
    400Hz
  • Operating Supply Current
    30mA
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Max Supply Current
    30mA
  • Input Type
    DC
  • Current - Supply
    30mA
  • Voltage Range
    15V~27V
  • Sensing Method
    Magnetic
  • Max Supply Voltage (DC)
    27V
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Min Supply Voltage (DC)
    15V
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 24V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Nominal Supply Voltage (DC)
    24V
  • Height
    15.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    23mm
  • Width
    17mm