  • Y00893K24000AR13L
Y00893K24000AR13L
advertisement
Manufacturer No:
Y00893K24000AR13L
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y00893K24000AR13L
Description:
3.24kOhm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00893K24000AR13L
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.05%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    3.24kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    600mW
  • Height
    8.5344mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm