  • CW02C7R500JE7014
CW02C7R500JE7014
advertisement
Manufacturer No:
CW02C7R500JE7014
HK JDW NO:
866-CW02C7R500JE7014
Description:
Through Hole 7.5Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02C7R500JE7014
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2.5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm