  • TCJY227M006R0025E
TCJY227M006R0025E
advertisement
Manufacturer No:
TCJY227M006R0025E
HK JDW NO:
66-TCJY227M006R0025E
Purchasing and Inquiry
TCJY227M006R0025E Overview
In order for ESR (Equivalent Series Resistance) to be as high as possible, it must remain at 25mOhm @ 100kHz.With a capacitance of 220μF, it operates.There is a voltage rating of -55°C~105°Cv - Rated AC.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 6.3V.The maximum height seated of 0.079 2.00mm°C enables stable operation.
TCJY227M006R0025E Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 220μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 6.3V
TCJY227M006R0025E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJY227M006R0025E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJY227M006R0025E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm