  • SX110H045S4PU
SX110H045S4PU
advertisement
Manufacturer No:
SX110H045S4PU
HK JDW NO:
884-SX110H045S4PU
Package:
Die
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 620mV @ 15A -65°C~175°C 80μA @ 45V 1-Termination Die Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
SX110H045S4PU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Die
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    1
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • JESD-30 Code
    S-XUUC-N1
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    80μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    620mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~175°C
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A DC