  • SEK4R7M050ST
SEK4R7M050ST
advertisement
Manufacturer No:
SEK4R7M050ST
HK JDW NO:
192-SEK4R7M050ST
Datasheet:
SEK4R7M050ST
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SEK4R7M050ST
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    33.88Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Dissipation Factor
    12 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Length
    15mm