  • OTX-315-HH-KF4-MS
OTX-315-HH-KF4-MS
advertisement
Manufacturer No:
OTX-315-HH-KF4-MS
Manufacturer:
Linx Technologies Inc.
HK JDW NO:
473-OTX-315-HH-KF4-MS
Package:
Datasheet:
OTX-315-HH-KF4-MS
Description:
315MHz Handheld, 4 Button 9.6kbps 3V
Step5Bar-code shipping tag
OTX-315-HH-KF4-MS
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Feature
    4 Buttons, 1000 ft. Operating Distance
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Keyless Entry, Home Automation, Wireless Audio/Video
  • Voltage - Supply
    2.1V~3.6V
  • Frequency
    315MHz
  • Function
    Transmitter
  • Operating Supply Voltage
    3V