M2GL025T-1FG484I
M2GL025T-1FG484I
523-M2GL025T-1FG484I
484-BGA
1.2V V 2.44mm mm FPGAs IGLOO2 Series 484-BGA 484
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
M2GL025T-1FG484I Overview
In the 484-BGA package, you will find fpga chips. There are FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY transistors in this type of FPGA. A total of 267 I/Os are programmed to ensure a more coherent data transfer. The basic building blocks of logic contain 27696 logic elements/cells. In order for the device to operate, a supply voltage of 1.2V volts needs to be provided. This FPGA part belongs to the family of Field Programmable Gate Arrays. FPGA modules can be attached to development boards using a Surface Mount-connector. The supply voltage of the device is 1.14V~2.625V , at which it runs. There are many types of FPGAs in the IGLOO2 series, this is one of them. When operating the machine, it is important to keep the temperature within -40°C~100°C TJ range. This device is equipped with 267 separate outputs, which makes it a very versatile device. Fpga chips is designed to maximiTraye space efficiency by containing the FPGA model in Tray. There are a total of 484 terminations. A device like this one offers 1130496 RAM bits, which is a considerable amount of memory. M2GL025T is the base part number that can be used to identify related parts. The FPGA module's RAM si138kBe reaches 138kB in order to ensure that the program operates in a normal manner. 484 pins are designed into the device. A 1.2V-volt supply allows designers to fully utilize its flexibility.