  • ISPPAC-CLK5620AV-01T100I
ISPPAC-CLK5620AV-01T100I
advertisement
Manufacturer No:
ISPPAC-CLK5620AV-01T100I
HK JDW NO:
477-ISPPAC-CLK5620AV-01T100I
Package:
100-LQFP
Description:
3.3V 400MHz ISPPAC-CLK5620A Clock Generators ispClock™ Series 100 Pins 100-LQFP 100 Terminals Surface Mount 3V~3.6V Tray
Step5Bar-code shipping tag
ISPPAC-CLK5620AV-01T100I
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    ISPPAC-CLK5620A
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    20
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of Circuits
    1
  • Nominal Supply Current
    7mA
  • Frequency (Max)
    400MHz
  • Family
    5600
  • Input
    HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL, SSTL
  • Ratio - Input:Output
    2:20
  • Logic IC Type
    PLL BASED CLOCK DRIVER
  • PLL
    Yes with Bypass
  • Differential - Input:Output
    Yes/Yes
  • Propagation Delay (tpd)
    8.8 ns
  • Divider/Multiplier
    Yes/No
  • fmax-Min
    400 MHz