  • HFW22R-2STE1H1LF
HFW22R-2STE1H1LF
advertisement
Manufacturer No:
HFW22R-2STE1H1LF
HK JDW NO:
44-HFW22R-2STE1H1LF
Description:
HFW-R Series FFC, FPC Contacts, Top Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 22 Positions Surface Mount, Right Angle Tin -55°C~105°C 1A
Quantity:
In Stock : 6308
Step5Bar-code shipping tag
HFW22R-2STE1H1LF
  • Housing Material
    Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Number of Positions
    22
  • Voltage - Rated
    100V
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Contact Finish
    Tin
  • Flat Flex Type
    FFC, FPC
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Top
  • Cable End Type
    Straight or Tapered
  • Height Above Board
    0.075 1.90mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm