  • F930G227MBA
F930G227MBA
advertisement
Manufacturer No:
F930G227MBA
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-F930G227MBA
Package:
Datasheet:
Description:
CAP TANT 220UF 4V 20% 1411
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F930G227MBA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Published
    2009
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.0088mA
  • Tan Delta
    0.18
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    2.3114mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.794mm