  • F931C226MCC
F931C226MCC
advertisement
Manufacturer No:
F931C226MCC
HK JDW NO:
555-F931C226MCC
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
CAP TANT 22UF 16V 20% 2312
Step5Bar-code shipping tag
F931C226MCC
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Published
    2003
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6032
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0035mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    2.794mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2004mm