  • F931A226MBA
F931A226MBA
advertisement
Manufacturer No:
F931A226MBA
HK JDW NO:
555-F931A226MBA
Description:
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F931A226MBA
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2009
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.9Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.9mm
  • Height Seated (Max)
    2.3114mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.794mm